Daria Dampc-Dowbór

radca prawny
doradca restrukturyzacyjny

Prowadzę kancelarię w Gdańsku, ale przyjmuję do prowadzenia sprawy z całego Pomorza. Doradzam klientom oraz reprezentuję ich w sprawach z zakresu prawa upadłościowego.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

Tylko kilka dni zajęło Sądowi wstrzymanie rat w sprawie przeciwko Syndykowi masy upadłości Getin Noble Bank S.A.

Daria Dampc-Dowbor05 grudnia 2023Komentarze (0)

Miło mi poinformować, że w sprawie, w której jestem pełnomocnikiem powódki (kredytobiorcy) Sąd Okręgowy w Kaliszu w rekordowo szybkim tempie – przesyłka z pozwem została zarejestrowana w Sądzie 20 listopada 2023 roku, a już 29 listopada 2023 roku Sąd postanowił:

1. udzielić zabezpieczenia roszczenia niepieniężnego powódki … o ustalenie nieistnienia stosunku prawnego kredytu wynikającego z umowy kredytu hipotecznego nr … indeksowanego do CHF z dnia … 2008r., zmienionej Aneksem nr 1 z … i Aneksem nr 2 z … zawartej pomiędzy powódką … a Noble Bank S.A. w Warszawie – poprzednikiem prawnym pozwanego i unormować prawa i obowiązki stron na czas postępowania poprzez:
a) wstrzymanie (zawieszenie) obowiązku dokonywania przez powódkę spłaty rat, prowizji, opłat, składek ubezpieczeniowych i innych należności określonych ww. umową – od dnia wydania postanowienia o udzieleniu zabezpieczenia do dnia uprawomocnienia się orzeczenia kończącego postępowanie w niniejszej sprawie,
b) zakazanie pozwanemu złożenia oświadczenia o wypowiedzeniu ww. umowy kredytu z uwagi na brak uiszczania rat,
c) zakazanie pozwanemu składania wniosku o wpis do rejestrach prowadzonych przez Biuro Informacji Kredytowej S.A., Związek Banków Polskich oraz biura informacji gospodarczej o zadłużeniu lub zaległościach z tytułu ww. umowy kredytu

2. na podstawie art. 357 § 6 k.p.c. w zw. z art. 13 § 2 k.p.c. odstąpić od uzasadnienia niniejszego postanowienia, podzielając argumenty uprawnionej przytoczone na uzasadnienie uwzględnionego w całości wniosku o udzielenie zabezpieczenia zawartego w pozwie z dnia 8 listopada 2023r.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Daria Dampc-Dowbór w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Daria Dampc-Dowbór w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: