Daria Dampc-Dowbór

radca prawny
doradca restrukturyzacyjny

Prowadzę kancelarię w Gdańsku, ale przyjmuję do prowadzenia sprawy z całego Pomorza. Doradzam klientom oraz reprezentuję ich w sprawach z zakresu prawa upadłościowego.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

O mnie

Witam Cię na moim blogu! 🙂

Jeśli tu trafiłeś, to zakładam, że szukasz informacji na temat postępowania upadłościowego.

Może zadajesz sobie jedno z następujących pytań:

Czy spełniam przesłanki do ogłoszenia mojej upadłości?

Jestem przedsiębiorcą, czy mogę skorzystać z ścieżki przewidzianej dla konsumentów?

Jak wygląda proces ogłoszenia upadłości i Twojego ewentualnego oddłużenia?

Jak będzie wyglądało moje życie w trakcie postępowania upadłościowego i po jego zakończeniu?

Może po prostu potrzebujesz pomocy w zakresie złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości Twojej bądź podmiotu, który reprezentujesz, którym zarządzasz.

A może już ogłoszono upadłość, a samodzielne uczestnictwo w postępowaniu Cię przerosło?

Jeśli tak, to dobrze trafiłeś.

Nazywam się Daria Dampc-Dowbór i jestem radcą prawnym oraz doradcą restrukturyzacyjnym. Kancelarię prowadzę w Gdańsku. Jednak obsługuję klientów z terenu całego województwa pomorskiego.

Licencja doradcy restrukturyzacyjnego jest, swego rodzaju, potwierdzeniem posiadania specjalistycznej wiedzy m.in. zakresu prawa upadłościowego, prawa restrukturyzacyjnego, zarządzania i ekonomii. Licencja uprawnia mnie m.in. do  wykonywania czynności syndyka w postępowaniu upadłościowy oraz nadzory i zarządcy w postępowaniach restrukturyzacyjnych.

Podczas pierwszej rozmowy z klientami często słyszę podobną frazę, iż słyszeli, że jestem mecenasem który zajmuje się upadłościami. Tak właśnie jest. Sprawy upadłościowe to główny filar mojej pracy zawodowej.

Zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym nabyłam ważną cechę z punktu widzenia osób rozważających ogłoszenie upadłości, a mianowicie: nie oceniam czyjegoś życia i postępowania, nie punktuje. Wiem, że w życiu bywa różnie.

Dlaczego zaczęłam pisać bloga?

Ponieważ lubię dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Myślę, że całkiem dobrze wychodzi mi tłumaczenie meandrów prawa w zrozumiały sposób. Poza tym, bardzo chciałabym „odczarować” myślenie o upadłości, jako o porażce osoby, którą sytuacja finansowa zmusiła do podjęcia tego rodzaju decyzji.

Wyróżniam się specjalistyczną wiedzę z zakresu prawa upadłościowego, którą kieruje zarówno do przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Prowadzę wykłady na uczelni wyższej z zakresu prawa gospodarczego oraz zajęcia ćwiczeniowe z zakresu Prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego z aplikantami (przyszłymi radcami prawnymi) przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku.

Mam nadzieję, że znajdziesz tu odpowiedź na nurtujące Cię pytanie, ale jeśli nie to zapraszam Cię do kontaktu ze mną. Wszystkie dane kontaktowe znajdziesz w zakładce Kontakt>>

Pozdrawiam serdecznie

***