Daria Dampc-Dowbór

radca prawny
doradca restrukturyzacyjny

Prowadzę kancelarię w Gdańsku, ale przyjmuję do prowadzenia sprawy z całego Pomorza. Doradzam klientom oraz reprezentuję ich w sprawach z zakresu prawa upadłościowego.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

Wstrzymanie rat – Getin Noble Bank S.A. w upadłości – postanowienie Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie z dnia 14 września 2023 r., I C 2766/23

Daria Dampc-Dowbor11 października 2023Komentarze (1)

Uzyskałam informację o kolejnym wydanym przez Sąd postanowieniu o udzieleniu zabezpieczenia w sprawie o ustalenie nieważności umowy kredytu. Tym razem jest to postanowienie Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie z dnia 14 września 2023 r., I C 2766/23. Sąd wstrzymał obowiązek spłaty rat kredytu aż do czasu prawomocnego zakończenia sprawy, tj. aż do czasu rozstrzygnięcia przez Sąd o nieważności umowy kredytu.

Oto treść udostępnionego przez Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie postanowienia z dnia 14 września 2023 r., I C 2766/23:

Sygn. akt I C 2766/23

POSTANOWIENIE

Dnia 14 września 2023 r.

Sąd Okręgowy Warszawa – Praga w Warszawie I Wydział Cywilny w składzie następującym:
Przewodniczący: Sędzia Eliza Nowicka – Skowrońska
po rozpoznaniu w dniu 14 września 2023 r. w Warszawie
na posiedzeniu niejawnym
sprawy z powództwa S.A., E.A. i J.A.
przeciwko Syndykowi Masy Upadłości (…) Bank S.A. z siedzibą w W.
o ustalenie
w przedmiocie wniosku powodów o zabezpieczenie (pkt. 4 pozwu – k. 5v. – 6)

postanawia:
1. zabezpieczyć roszczenie o ustalenie nieważności umowy kredytu hipotecznego nr (…) indeksowanego do CHF z dnia 24 września 2008 roku, przez unormowanie praw i obowiązków stron na czas trwania postępowania poprzez:
a. wstrzymanie obowiązku dokonywania spłat rat kredytu przez powodów w wysokości i terminach określonych w umowie – w okresie od dnia udzielenia zabezpieczenia do dnia uprawomocnienia się orzeczenia w niniejszej sprawie;
b. zakazanie pozwanemu przekazywania informacji o zaległościach wynikających z faktu zaprzestania płatności rat kredytu przez powodów do Biura Informacji, Bankowego Rejestru lub innych biur informacji zawierających dane o dłużnikach – w okresie od dnia udzielenia zabezpieczenia do dnia uprawomocnienia się orzeczenia w niniejszej sprawie;

2. oddalić wniosek w pozostałej części.

Sędzia Eliza Nowicka – Skowrońska

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Daria Dampc-Dowbór w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

  Photopolis 12 października, 2023 o 20:30

  Świetny artykuł. W czasie poszukiwania w internecie pożądanych informacji znalazłam ten artykuł. Wielu osobom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na opisywany temat, ale zazwyczaj tak nie jest. Stąd też moje ogromne zaskoczenie. Świetny artykuł. Zdecydowanie będę polecał to miejsce i częściej wpadał, żeby poczytać nowe posty.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Daria Dampc-Dowbór w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: